A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Опорний заклад - навчально-виховний комплекс Асканія-Нова "Загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад - позашкільний навчальний заклад - гімназія" Асканія-Нова селищної ради
ОЗ НВК Асканія-Нова-гімназія

Історія школи


7 ЛИПНЯ, 1830


7 липня 1830 року з Цербста до колонії приїздить учитель Кох. До його обов’язків входило проведення 5 уроків щоденно. А також він був кантором і читцем місцевої лютеранської церкви. Для того, щоб Кох міг навчати дітей, в Асканії-Нова була побудована школа.


16 ЛИСТОПАДА 1853


Місцева школа відразу привернула до себе велику увагу в окрузі, так як навіть в уїзному місті Перекопі не було шкільного навчального закладу, в якому б щоденно проводилося по п'ять уроків. Учитель Кох зі старанням ставився до своїх обов'язків і пропрацював у даній школі до 1853 року. З 1853 по 1855 роки обов'язки вчителя виконував викладач на прізвище Фель, якого відрядили до Асканії-Нова з іншої німецької колонії.


10 ЖОВТНЯ, 1855


З 1855 року в Асканію -Нова присилають на посаду вчителя пастора із Кетена на прізвище Штейн.


1 СІЧНЯ, 1856


У 1856 році асканійські землі перепродують іншому зрусілому німецькому колоністу Фрідріху Фейну. Царський уряд дозволив новим землевласникам відмовитися від подальших послуг чиновників Ангальт-Кетенського герцогства.


1 СІЧНЯ, 1857


У 1857 році в Асканію-Нова приїжджає новий вчитель Кеплімт. Це була високоосвічена та ерудована людина. Щоденно він проводив у школі по п'ять уроків, а в спеціальному будинку для молитви під його керівництвом проходили богослужіння. Кеплімт допомагав багатьом жителям селища Асканія-Нова, Перекопу та інших сіл підготуватися до вступу у Сімферопольську гімназію. Близько 50 років віддав він учительській професії. Після смерті похований на першому асканійському цвинтарі. За часів Е. Фальц-Фейна школа отримала статус «Земська однокомплектна школа» (1880).


1 СІЧНЯ, 1890


У серпні 1890р. в асканійському маєтку Фрідріхом Едуардовичем Фальц-Фейном було відкрито 2-х класне земське сільське училище на 30 учнів, що утримувалось на кошти власника. У часи Фрідріха Фальц-Фейна школа розташовувалась біля «зеленого» дому. Будівля мала квадратну форму та гострокінцеву двоскатну грибоподібну крівлю із черепиці. Це був просторий дім, який деякими атрибутами нагадував казарму загального користування.


1 СІЧНЯ, 1917


Після революційних подій 1917 року і під час громадянської війни школа в Асканії-Нова продовжувала працювати. Вона розташовувалась в одноповерховому будинку, який знаходився неподалік від дому колишнього хазяїна Асканії-Нова Ф.Фальц-Фейна і мала назву «Дім батрацької молоді».


1 СІЧНЯ, 1927


З 1927 по 1928 роки школа отримала статус «Семирічна трудова школа». У цій школі навчались діти чабанів, скотарів Асканії-Нова, відділків та навколишніх сіл: Ольговки, Покровки, Тавричанки, Скворцовки, Яновки та інших. При освітньому закладі діяв шкільний інтернат. У цей час це була єдина семирічна школа у Новотроїцькому районі (Асканія-Нова входила до складу даного району). Першим директором семирічки був Ковтун В.В., людина працелюбна, цілеспрямована, розумна. Навчання проходило за наступним циклом: чотири дні - навчання, п'ятий - вихідний.


1 СІЧНЯ, 1930


З 1930 року навчальний цикл змінився: п'ять днів - навчання, а шостий - вихідний. Найтрагічнішим періодом у житті школи були роки страшних репресій (1933-1934рр). З різних причин керівництво школи швидко змінювалось. Новопризначені директори не встигали навіть ґрунтовно ознайомитись із діяльністю школи та складом учнів. Останнім директором семирічної школи був Швець Л.Л.


1 СІЧНЯ, 1935


З 1935 року семирічна школа в Асканії-Нова перша у Новотроїцькому районі отримала статус «Середня школа».


1 СІЧНЯ, 1938


До 1938 року школа продовжувала існувати у старому фальц-фейнівському приміщенні (нині у ньому знаходиться школа підвищення кваліфікації співробітників сільського господарства) та у колишньому будинку керуючого господарством Фальц-Фейна (нині цієї будівлі не існує). У 1938 році будується двоповерхова школа на 560 місць, а 1969 року була відкрита нова - триповерхова будівля, в якій зараз навчаються місцеві учні та діти з навколишніх сіл.


1 СІЧНЯ, 1970


Найбільше учнів у школі було у період з 1970 по1980 роки - 1150 чоловік, з яких 370 - учні прилеглих сіл та відділків, котрих у школу щоранку підвозили п'ять автобусів. Тоді середня школа розташовувалась у двох корпусах. У новій триповерховій споруді навчалися учні 4-10класів за впровадженою у ті часи новою кабінетною системою.


1 СІЧНЯ, 2014

За період свого існування школа випустила 94 медаліста. Сьогодні навчальний заклад працює в експериментальному режимі, педагогічний колектив інтенсивно впроваджує ІКТ – технології навчан Школа змінила статус на навчально-виховний комплекс. Директор НВК Асканія-Нова – Ольга Володимирівна Шапошнікова.


1 ВЕРЕСНЯ, 2017

Школа стала опорним закладом до складу якого увійшли три філії: Питомник, Молочне, Іллінка

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень