A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Опорний заклад - навчально-виховний комплекс Асканія-Нова "Загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад - позашкільний навчальний заклад - гімназія" Асканія-Нова селищної ради
ОЗ НВК Асканія-Нова-гімназія

Історія школи


Фото без опису

7 ЛИПНЯ, 1830


7 липня 1830 року з Цербста до колонії приїздить учитель Кох. До його обов’язків входило проведення 5 уроків щоденно. А також він був кантором і читцем місцевої лютеранської церкви. Для того, щоб Кох міг навчати дітей, в Асканії-Нова була побудована школа.


Фото без опису

16 ЛИСТОПАДА 1853


Місцева школа відразу привернула до себе велику увагу в окрузі, так як навіть в уїзному місті Перекопі не було шкільного навчального закладу, в якому б щоденно проводилося по п'ять уроків. Учитель Кох зі старанням ставився до своїх обов'язків і пропрацював у даній школі до 1853 року. З 1853 по 1855 роки обов'язки вчителя виконував викладач на прізвище Фель, якого відрядили до Асканії-Нова з іншої німецької колонії.


Фото без опису

10 ЖОВТНЯ, 1855


З 1855 року в Асканію -Нова присилають на посаду вчителя пастора із Кетена на прізвище Штейн.


Фото без опису

1 СІЧНЯ, 1856


У 1856 році асканійські землі перепродують іншому зрусілому німецькому колоністу Фрідріху Фейну. Царський уряд дозволив новим землевласникам відмовитися від подальших послуг чиновників Ангальт-Кетенського герцогства.


Фото без опису

1 СІЧНЯ, 1857


У 1857 році в Асканію-Нова приїжджає новий вчитель Кеплімт. Це була високоосвічена та ерудована людина. Щоденно він проводив у школі по п'ять уроків, а в спеціальному будинку для молитви під його керівництвом проходили богослужіння. Кеплімт допомагав багатьом жителям селища Асканія-Нова, Перекопу та інших сіл підготуватися до вступу у Сімферопольську гімназію. Близько 50 років віддав він учительській професії. Після смерті похований на першому асканійському цвинтарі. За часів Е. Фальц-Фейна школа отримала статус «Земська однокомплектна школа» (1880).


Фото без опису

1 СІЧНЯ, 1890


У серпні 1890р. в асканійському маєтку Фрідріхом Едуардовичем Фальц-Фейном було відкрито 2-х класне земське сільське училище на 30 учнів, що утримувалось на кошти власника. У часи Фрідріха Фальц-Фейна школа розташовувалась біля «зеленого» дому. Будівля мала квадратну форму та гострокінцеву двоскатну грибоподібну крівлю із черепиці. Це був просторий дім, який деякими атрибутами нагадував казарму загального користування.


Фото без опису

1 СІЧНЯ, 1917


Після революційних подій 1917 року і під час громадянської війни школа в Асканії-Нова продовжувала працювати. Вона розташовувалась в одноповерховому будинку, який знаходився неподалік від дому колишнього хазяїна Асканії-Нова Ф.Фальц-Фейна і мала назву «Дім батрацької молоді».


Фото без опису

1 СІЧНЯ, 1927


З 1927 по 1928 роки школа отримала статус «Семирічна трудова школа». У цій школі навчались діти чабанів, скотарів Асканії-Нова, відділків та навколишніх сіл: Ольговки, Покровки, Тавричанки, Скворцовки, Яновки та інших. При освітньому закладі діяв шкільний інтернат. У цей час це була єдина семирічна школа у Новотроїцькому районі (Асканія-Нова входила до складу даного району). Першим директором семирічки був Ковтун В.В., людина працелюбна, цілеспрямована, розумна. Навчання проходило за наступним циклом: чотири дні - навчання, п'ятий - вихідний.


Фото без опису

1 СІЧНЯ, 1930


З 1930 року навчальний цикл змінився: п'ять днів - навчання, а шостий - вихідний. Найтрагічнішим періодом у житті школи були роки страшних репресій (1933-1934рр). З різних причин керівництво школи швидко змінювалось. Новопризначені директори не встигали навіть ґрунтовно ознайомитись із діяльністю школи та складом учнів. Останнім директором семирічної школи був Швець Л.Л.


1 СІЧНЯ, 1935


З 1935 року семирічна школа в Асканії-Нова перша у Новотроїцькому районі отримала статус «Середня школа».


Фото без опису

1 СІЧНЯ, 1938


До 1938 року школа продовжувала існувати у старому фальц-фейнівському приміщенні (нині у ньому знаходиться школа підвищення кваліфікації співробітників сільського господарства) та у колишньому будинку керуючого господарством Фальц-Фейна (нині цієї будівлі не існує). У 1938 році будується двоповерхова школа на 560 місць, а 1969 року була відкрита нова - триповерхова будівля, в якій зараз навчаються місцеві учні та діти з навколишніх сіл.


Фото без опису

1 СІЧНЯ, 1970


Найбільше учнів у школі було у період з 1970 по1980 роки - 1150 чоловік, з яких 370 - учні прилеглих сіл та відділків, котрих у школу щоранку підвозили п'ять автобусів. Тоді середня школа розташовувалась у двох корпусах. У новій триповерховій споруді навчалися учні 4-10класів за впровадженою у ті часи новою кабінетною системою.


Фото без опису

1 СІЧНЯ, 2014

За період свого існування школа випустила 94 медаліста. Сьогодні навчальний заклад працює в експериментальному режимі, педагогічний колектив інтенсивно впроваджує ІКТ – технології навчан Школа змінила статус на навчально-виховний комплекс. Директор НВК Асканія-Нова – Ольга Володимирівна Шапошнікова.


Фото без опису

1 ВЕРЕСНЯ, 2017

Школа стала опорним закладом до складу якого увійшли три філії: Питомник, Молочне, Іллінка

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень